ישיבת שבי שומרון

מוסדות הישיבה כוללים: ישיבה, כולל אברכים, מכון שיטת הסימנים והוצאה לאור.

ישיבת "שבי שומרון" הינה ישיבה משפחתית, בראשות הרב יהושע מרדכי שמידט שליט"א, עם אווירת לימוד נינוחה, מתוך שאיפה לגדל תלמידי חכמים השלמים בכל מקצועות התורה.

כולל "אמרי משה" הינו כולל אברכים, בראשות הרב מעטוף שליט"א, אשר בו לומדים האברכים "אסוקי שמעתא אליבא דהלכתא", הלכה ממקורות הראשונים ועד האחרונים, בלימוד עיוני ומעמיק, לקראת מבחני ההסמכה של הרבנות הראשית לישראל.

מכון "שיטת הסימנים" מפיץ את השיטה אשר קנתה לה זה מזמן, שם בכל עולם התורה, ורבים מגדולי הדור סמכו עליה את ידיהם, מטרת השיטה היא להביא לידי זכירת תוכנו של כל דף ודף בכל מסכת שלומדים. שיטה זו עשתה מהפכה אצל מאות לומדי גמרא אשר החלו ללמוד ולזכור את הגמרות שלמדו באמצעות שיטה זו.

מכון הספרים "ברכת יהושע" אחראי לאיסוף והוצאה לאור של מאמרים שונים אשר נכתבו על ידי תלמידי הישיבה ורבניה. אנו תקוה כי תוך שנים אחדות ייצא קובץ ראשון המאגד את דברי רבני הישיבה בעריכה לפי נושאים ופרקים.

אין ספק שמיקומם של המוסדות סמוך לעיר הקודש שכם, הר עיבל – מקום מושבו של אליהו הנביא, סבסטיה – שומרון העתיקה, בירת מלכות ישראל בימי המלכים הם אלו שנותנים לנו את הכוחות לעוצמת התורה היוצאת ממקום קדוש זה.

בימים אלו סיימה הישיבה את בניית אגף הפנימיות החדש, וכרגע אנו שוקדים על בנייתם של בניין חדרי הכיתות.

לאתר הישיבה.

שיעור לפרשת "כי תבוא" מפי הרב יהושע שמידט

סרט ישיבת שבי שומרון: