נוער שבי שומרון

פעילות הנוער ביישוב מגוונות וקיימות בשני קווים מקבילים:

פעילויות קבועות –

פעילויות אלו נקראות עוגנים משום שהן משמשות לנו כעוגן קבוע למפגשים של הנוער. בפעילויות אלו יש לנו פעילות לכל שתי שכבות גיל בנפרד ופעילויות הפתוחות לכלל הנוער:

ז-ח בנים ובנות (נפרד): "מנהיגות צעירה",  רצף של 20 מפגשים, אחת לשבוע, בימי שלישי. במפגשים אלה אנו לומדים וחווים בעזרת משחקים ושלל פעילויות על מנהיגים שהיו ועל עצמנו, איך אנחנו יכולים להיות מנהיגים בראש ובראשונה של עצמנו, ובהמשך גם להוביל ולסחוף אחרינו את כלל החברה.

ט-יב בנים: "משחקים את החיים" –בקבוצה זו אנו נפגשים לשעתיים של סדנת תיאטרון ומשחק, מעלים חוויות מהחיים ומעבדים אותן בעזרת טכניקות מעולם התיאטרון, זה יוצר לנו שעתיים של כיף והומור, אך יחד עם זאת משלב עומק ותהליכיות.

ט-י בנות: "משחק בנות" – בקבוצה זו אנו משחקות משחק דמוי "מונופול" שעבר הסבה למשחק שעוסק בסוגיות מעולמן של הבנות: שאלות של איפה אני בחברה, התמודדות עם קשים, פייסבוק וכו'.

בנים יב: "בוחרים את החיים"- קבוצת הבנים הבוגרים יוצאים לסיורים בארץ אחת לחודש וחצי וכל פעם אנו עוסקים בסוגיה אחרת שקשורה לבחירות שלנו ולעניינים נוספים שקשורים לעם ישראל והחברה בישראל.

עונג שבת: בליל שבת מתקבצים כלל הנוער מכיתות ט-יב בביתו של רכז הנוער לעונג שבת,מחליפים חוויות מהשבוע שעבר וטועמים משהו מתוק ומשהו מפרשת השבוע.

מוצש: אחת לשבועיים חדר נוער פתוח לנוער הבוגר (ט-יב) להקרנת סרט.

פעילויות חד פעמיות:

בדרך כלל סביב מעגל השנה: טיול חנוכה, נטיעות בט"ו בשבט, שבוע עבודה בקיץ, טיול נוער בקיץ וכו'.

כמו כן בשבי שומרון יש מועדון נוער הנקרא "בית הנוער". כשמו כן הוא: הוא אמור לשמש כבית לנוער, להיפגש, לשחק, לדבר ופשוט מקום להיות בו בכיף.

נוער שבי שומרון

http://www.youtube.com/watch?v=ssPMe7_J8CI